şarap rehberi

Migros’ta Hangi Şarap Alınır? Migros Şarap Önerileri!

Migros, en yaygın süpermarketlerden bir tanesi olmasının yanında, şarap gibi alkollü içecekleri en kolay ve en uygun fiyata bulabileceğiniz bir adres. Özellikle sahip olduğu çeşitlilik ve tekel marketlere oranla düşük satış fiyatları Migros’u şarap konusunda ön plana çıkarıyor. Her ne kadar Migros şarap fiyatları diğer tekel ve marketlerden uygun olsa da her sene artan vergiler doğal olarak Migros’ta satılan şarapları da etkiliyor. Bu yüzden olsa gerek Migros’ta şarap fiyatları 13.95 TL ile 335 Tl gibi geniş bir aralıkta seyrediyor. 

Migros alkol reyonları kırmızı şaraptan beyaza şaraba ya da ucuzdan pahalıya birçok şarap çeşidine ev sahipliği yapıyor. Tabii ki herkes şarap konusunda derin bir bilgiye ve yetkinliğe sahip değil. Bu durum insanların Migros’ta şarap reyonu önünde anlamsız bir bekleyişe ve zaman kaybı yaşamasına yol açıyor. Google ve Ekşi Sözlük’te yapılan içimi en güzel ya da en ucuz şarap aramaları her zaman en doğru sonucu vermeyebilir. Bu yüzden bu rehberde en kaliteli Migros şaraplarından en ucuz şaraplara kadar detaylıca değineceğiz. Böylece yılbaşı gecesi gibi özel günlerde daha kolay şarap seçimi yapabilirsiniz.

Eğer şarap fiyatlarındaki artıştan memnun değilseniz ve evde kendi şarabınızı yaparak ekonomik olarak bu konudaki masraflarınızı düşürmek istiyorsanız buradaki yazımıza ulaşarak evde kırmızı şarap yapımını da öğrenebilirsiniz.

En ucuz Migros şarabı: Şirince Vincent kırmızı şarap

migros şarap reyonu

Şarap fiyatlarının yüksek olmasından dolayı birçok insan için fiyat en önemli etken durumunda. Bu yüzden ilk olarak fiyat açısından en uygun şaraplardan bahsedeceğiz. Migros’ta bulabileceğiniz en ucuz şarap 13,95 TL’lik fiyatı ile 75 lik Şirince Horozkarası kırmızı şarap. Aynı zamanda 75 lik Şirince Vincent kırmızı şarap da 13,95’luk fiyatı ile en ucuz Migros şaraplarından bir tanesi. 

Peki hangi ucuz şarap alınmalı? Bu sorunun cevabını vermeden önce bu fiyat aralığında alabileceğiniz şarapların tadlarının da fiyat ile doğru orantılı olacağını belirtmekte fayda var. Maalesef Horozkarası hakkında internet üzerinde elle tutulur bir bilgiye ulaşmak pek mümkün değil. Horozkarası hakkında genel olarak yapılan yorum köpek öldüren şaraplarından daha iyi bir tada sahip olması. Şirince Vincent kırmızı şarap ise içimi son derece kolay ve içtikten sonra ağızda güzel bir tat bırakan bir yapıya sahip. Özellikle hafif içimli ve ucuz bir şarap arayışındaysanız Şirince Vincent kırmızı şarabı deneyebilirsiniz.

İçimi en kolay Migros şarapları: Melen, Leyla ve dahası

şarap tadan gençler

Şarap konusunda tüketicilerin en çok korktukları şeylerden birisi satın alınan şarabın sert ya da içiminin zor olması. Birçok insan için içimi rahat şaraplar daha fazla öncelik arz eder. Bu kulvarda deneyebileceğiniz beş şaraptan bahsedebiliriz. Bunlar; Melen, Kavaklıdere Leyla, Öküzgözü, Blush ve Diren şaraplarıdır. Tabii ki şarap da kişisel zevk ve tercihe bağlı birçok üründen bir tanesi. Bu yüzden bu şaraplar sadece tavsiye amaçlıdır. İsterseniz diğer şarapları da deneyerek sizin için içimi ne kolay şarabı bulabilirsiniz. İlk kez şarap deneyecekseniz Öküzgözü’nü deneyebilirsiniz. 

En kaliteli 5 Migros şarabı: Renklerin ve zevklerin ötesinde

en güzel şarap

Yine söylemekte fayda var ki, şarap tercihi oldukça kişisel bir seçimdir. Yine de Migros şarap reyonu önünde, hiçbir bilginiz olmadan şarap seçmek için uzun zamanlar ayırmak istemiyorsanız bu yazımızdaki şaraplar sizin işinizi kolaylaştıracaktır. En sevilen Migros şaraplarından bir tanesi Kavaklıdere Selection Öküzgözü Kırmızı Şarap’tır. 75’lik olarak satılan bu şarabın fiyatı 85 TL.  Bunun dışında 32 TL’ye Buzbağ Diyarbakır Kırmızı Şarap ya da 50 TL’ye Kavaklıdere Ancyra Blush Roze Şarap deneyebilirsiniz. 

Eğer şarap için bütçeniz daha yüksek meblağlara ulaşabiliyorsa 110 TL’lik etiketi ile Corvus Cabenet Sauvignon Kırmızı Şarap Migros’ta satın alabileceğiniz en iyi şaraplardan bir tanesi. Beyaz şarap içmek isterseniz, son olarak önerebileceğimiz şarap 55 TL’lik fiyatı ile Doluca Safir Beyaz Şarap.

Şarap konusu oldukça bilgi birikimi ve tecrübe isteyen bir konu. Fakat bu yazımızdaki bilgiler daha yüzeysel ve şarap konusunda detaylı bir bilgiyi ihtiyacı olmayan insanları, Migros şarap reyonları önünde şarap seçmek için uzun süre beklemesini engellemek için bir araya getirildi. Her zaman farklı şarap markalarını denemek iyidir fakat risk alamayacak bir durumdaysanız bu rehberimiz sizin için yeterli olacaktır.